PURE CANNABIS / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО СМИРУВАЧКИ ЕФЕКТ - 7 x 2 МЛ.

830 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАНАБИС • ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ ОД КАМИЛИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со екстракт од органски Канабис и терапевтски екстракти од Алое вера, цвет од Камилица и Коњско опавче.


Ја смирува, храни и опушта уморната кожа.

  • Против брчки, пополнувачко дејство
  • Органски канабис со смирувачко дејство
  • Намалува црвенила, иритации и превенира стареење на кожата


НАЈДОБРО ЗА: Уморна кожа и кожа под стрес.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.


СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, KIGELIA AFRICANA FRUIT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT*, ZIZYPHUS JUJUBA SEED EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT*, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, PHYTOECDYSTEROIDS, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре