PRO RETINOL / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ И РЕГЕНЕРАЦИЈА - 7 x 2 МЛ.

830 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • БАКУХИОЛ • ЕКСТРАКТ ОД ГИНГКО БИЛОБА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со органски Ретинол (Бакухиол) и терапевтски екстракти од Гингко Билоба, Црвено грозје и Акаи бобинки.

Регенерира, подмладува и елиминира несовршености.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Природна и веганска алтернатива на синтетичкиот Ретинол
  • Силни против стареечки и регенерирачки дејства, без негативни ефекти


НАЈДОБРО ЗА: Оштетена кожа и кожа во стареење.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.


СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, BAKUCHIOL, SODIUM HYALURONATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT*, VITIS VINIFERA LEAF EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, SESAMUM INDICUM SEED OIL, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделствоОставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре