URBAN ANTIOX / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО АНТИОКСИДАНТНА ЗАШТИТА - 7 x 2 МЛ.

830 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОЧИСТУВАЊЕ • ЗАШТИТА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗМАЕВА КРВ • ЕКСТРАКТ ОД CENTELLA ASIATICA

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со пребиотски фермент од Пичиа и терапевтски екстракти од Змаева крв, Centella Asiatica, Брахми, Огничина и Моринга.

Антиоксидантно дејство, против загадување и заштита од тешки метали.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Антиоксидантен штит
  • Заштитува од загадување, тешки метали и адхесија на честички


НАЈДОБРО ЗА: Проблематична кожа која лачи вишок себум и е склона на несовршености и за кожа која е изложена на секојдневно загадување.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.


СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, DRACAENA DRACO EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT*, BACOPA MONNIERI EXTRACT, LAPSANA COMMUNIS FLOWER EXTRACT, MORINGA OLEIFERA SEED EXTRACT, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре