EXPRESS LIFTING / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ЗА ПРОТИВ БРЧКИ И ЗАТЕГНУВАЊЕ - 7 x 2 МЛ.

Ново

830 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КИГЕЛИЈА • ЕКСТРАКТ ОД ЦИРКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со пребиотски фермент од Пичиа и терапевтски екстракти од Кигелија, Цирка, Маралски корен и Centella Asiatica.

Намалува брчки и ја затегнува кожата.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Ја затегнува кожата
  • Ги зајакнува меѓуклеточните врски


НАЈДОБРО ЗА: Кожа во стареење.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.


СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, KIGELIA AFRICANA FRUIT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT*, ZIZYPHUS JUJUBA SEED EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT*, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, PHYTOECDYSTEROIDS, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Поврзани производи

Најгоре