SPF 50 / ULTRA-SHIELD КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ - 40 МЛ.

1.985 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЦИНК • ЕКСТРАКТ ОД ЛАЛЕМАНЦИЈА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Природна сертифицирана SPF50 (висока заштита) минерална крема за заштита од сонце. Напредната емулзија со природен цинк оксид, ресвератрол, хиалуронска киселина и матични клетки што се полни со антиоксиданти од северна Лалеманција ја штити вашата кожа од негативните ефекти на УВА/УВБ зраците, урбаното загадување и сината светлина.
Помага да се спречи фото оштетување од сите типови, вклучувајќи сувост, брчки, пигментација и загуба на волумен. Погоден за сите типови на кожа.

Додека негативните ефекти од изложеноста на УВБ се појавуваат веднаш како изгореници од сонце, влијанието на УВА - зраците првично не е видливо, но се покажува по повеќегодишно невнимателно изложување.
За да ве заштитиме дури и од најсилното сонце, ние користиме цинк оксид - чист минерален филтер кој обезбедува природна широкоспектарна заштита од УВА/УВБ зраци.
За разлика од ризичните хемиски УВ апсорбери како оксибензон и октиноксат (состојки кои можат да ги оштетат гребените и морскиот живот), цинк оксидот е подеднакво нежен за вашата кожа и природата.

ПАМЕТНА ОДБРАНА
Растителните матични клетки од северна Лалеманција и ресвератрол обезбедуваат хипердоза на антиоксиданти за да спречат фото оштетување предизвикано од УВ зраци, урбано загадување и сино светло, додека мулти-молекуларната хиалуронска киселина дава екстра хидрирачко збогатување.
Вашата кожа е заштитена од изгореници, интензивно хидрирана и помалку склона кон сувост, предвремено стареење, проблеми со пигментација и иритација.

СВИЛЕНКАСТА ТЕКСТУРА
Наменета за сите ваши секојдневни авантури на сонце, оваа формула SPF50 со високи перформанси има свиленкаста, суптилно нијансирана текстура која непречено се лизга на кожата и не остава бели остатоци.

Користете SPF50 кога:
-    поминувате значително многу време надвор
-    вашата кожа е особено осетлива на изложеност на сонце
-    учествувате во активности на голема надморска височина како скијање или искачување (колку е поголема надморската височина, толку се посилни УВ зраците).


ГЛАВНИ ИЗВАДОЦИ ОД ФОРМУЛАТА

МАТИЧНИ КЛЕТКИ ОД СЕВЕРНА ЛАЛЕМАНЦИЈА
Помага во неутрализирање на слободните радикали и спречување на предвременото стареење, намалување на појавата на пигментација, фини линии и брчки.

РЕСВЕРАТРОЛ
Моќен антиоксиданс со својства кои пркосат на стареењето што ги неутрализира слободните радикали, заштитувајќи ја кожата од оштетување предизвикано од УВ зрачење, стрес и сино светло.

ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
Интензивно хидрира, ја надополнува и исполнува кожата, спречува сувост.

ЦИНК ОКСИД
Природен минерален филтер кој обезбедува највисоки нивоа на блокирање на УВА/УБВ, дејстува како физички штит.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа или врз вашата секојдневна крема. Нанесете повторно ако е потребно во текот на денот.СОСТОЈКИ: ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, ZINC OXIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, ISOAMYL LAURATE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, HYDRATED SILICA, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL, VEGETABLE (OLUS) OIL, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, SILICA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, RHUS VERNICIFLUA (SUMAC) PEEL CERA, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL, JOJOBA ESTERS, SODIUM CHLORIDE, AROMA, XANTHAN GUM, SODIUM DEHYDROACETATE, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DRACOCEPHALUM RUYSCHIANA (DRAGONHEAD) CELL CULTURE EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, QUERCUS ROBUR (OAK) BARK EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT, CI 77491 (IRON OXIDE), CI 77492 (IRON OXIDE), CI 77499 (IRON OXIDE), ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, AQUAISOSTEARIC ACID, SODIUM PHYTATE, HYDROGENATED LECITHIN, LECITHIN, GLYCOLIPIDS, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, LINALOOL, LIMONENE, CITRAL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре