CHAMPAGNE SPLASH / ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА БЕЛЕЕЊЕ - 85 ГР.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

БЕЛЕЕЊЕ • СЈАЈНОСТ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД КРУША • МАСЛО ОД ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органска сертифицирана паста – апсолутно безбедна и корисна.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: органски екстракт од круша, органски екстракт од семе од грозје

-    Ксилитолот помага да се зајакне забната глеѓ, спречува таложење на забен плак и отстранува чувство на сува уста.
-    Органскиот екстракт од круша ги тонира непцата и ги збогатува со витамини.
-    Органското масло од семе од грозје поттикнува нежно осветлување на глеѓта, без да ја оштетува.
-    SiO2 Активен комплекс со силициум диоксид спречува создавање на флеки на забната глеѓ.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, XYLITOL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, POTASSIUM CITRATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, PYRUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, MENTHOL, XANTHAN GUM, AROMA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство).

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре