VERY CHERRY / ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА ЗДРАВИ НЕПЦА - 85 ГР.

Ново

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЧИСТЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЦРЕША • ЕКСТРАКТ ОД АЦЕРОЛА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРНА РИБИЗЛА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органска сертифицирана паста – апсолутно безбедна и корисна.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: органско масло од цреша, органски екстракт од ацерола

-    Ксилитолот помага да се зајакне забната глеѓ, спречува таложење на забен плак и отстранува чувство на сува уста.
-    Органско масло од цреша обезбедува смирувачко дејство на непцата.
-    Органски екстракт од ацерола е збогатен со растителни соединенија, со што ги збогатува непцата со витамини.
-    SiO2 Активен комплекс со силициум диоксид спречува создавање на флеки на забната глеѓ.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, XYLITOL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, MALPIGHIA PUNICIFOLIA FRUIT EXTRACT*, PRUNUS AVIUM SEED OIL*, MENTHOL, XANTHAN GUM, MALTODEXTRIN*, AROMA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.
(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре