COCONUT / МАСЛО ОД КОКОС ЗА НОРМАЛНА, СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 100 МЛ.

600 МКД


Баркод: 5765228836149

СЈАЈНОСТ • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД БАДЕМ • КОКОСОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Кокосово масло
  • Амбалажа - Тврда пластика од растително потекло
  • Линија на производи - Coconut
  • Тип на производ - Масло за коса
  • Дејство / Ефект - Хранење (Nourishing) , Сјајност (Shining/Radiance)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society , Cruelty Free International
  • Дополнителни активни состојки - Масло од бадем , Масло од јојоба , Масло од семе од брокули
  • Земја на потекло - Данска
  • Максимален рок на траење - 30 месеци
  • Брендови - Urtekram

Уникатно масло за коса составено од органско бадемово масло, масло од јојоба и масло од брокула кои заедно со кокосовото масло нудат сјајност и ја хранат вашата коса. Наменето за нормална, сува и оштетена коса.

 

48% состојки од органско потекло

48% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на сува коса и нежно масирајте.

 

СОСТОЈКИ (INCI):  COCO-CAPRYLATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL*, PARFUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE.         

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре