TROPICAL FIREWORK / ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА БЕЛЕЕЊЕ И ЗАШТИТА - 85 ГР.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА • СЈАЈНОСТ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ПАПАИН • КОКОСОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органска сертифицирана паста – апсолутно безбедна и корисна.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: папаин, органско кокосово масло

-    Ксилитолот помага да се зајакне забната глеѓ, спречува таложење на забен плак и отстранува чувство на сува уста.
-    Папаинот нежно ги осветлува забите, благодарение на способноста да чисти темелно без оштетување.
-    Органското кокосово масло помага да се заштитат забите и непцата, давајќи чувство на долготрајна свежина.
-    SiO2 Активен комплекс со силициум диоксид спречува создавање на флеки на забната глеѓ.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, XYLITOL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, COCOS NUCIFERA OIL*, PAPAIN, MALTODEXTRIN, MENTHOL, XANTHAN GUM, AROMA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.
(* = состојка од органско земјоделство).


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре