BLUEBERRY KISS / ПАСТА ЗА ЗАБИ ПРОТИВ ДАМКИ ОД КАФЕ И ЦИГАРИ - 85 ГР.

Ново

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЗАШТИТА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРНА РИБИЗЛА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органска сертифицирана паста – апсолутно безбедна и корисна.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: органски екстракт од босилек, органски екстракт од боровница


-    Ксилитолот помага да се зајакне забниот глеѓ, спречува таложење на забен плак и отстранува чувство на сува уста.
-    Органскиот екстракт од босилек нежно се грижи за вашите заби, помагајќи да се отстранат тврдоглави дамки.
-    Органскиот екстракт од боровница ги збогатува непцата со витамини и минерали.
-    SiO2 Активен комплекс со силициум диоксид спречува создавање на флеки на забната глеѓ.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, XYLITOL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACT*, OCIMUM BASILICUM LEAF EXTRACT*, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, PAPAIN, MALTODEXTRIN, MENTHOL, XANTHAN GUM, AROMA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.
(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре