BODY DESSERTS / STRAWBERRY & CHOCOLATE КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД ЈАГОДА И ЧОКОЛАДО - 450 МЛ.

Ново

535 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЈАГОДА • МАСЛО ОД КАКАО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Воодушевете ги вашите сетила со оваа вкусно миризлива, хидратантна крема од јагода и чоколадо. Вистинско уживање за кожата, оваа богата, длабоко хидрирачка пена за тело ја омекнува и храни кожата, обвиткувајќи ја со лесен мирис на јагода.
Кокосово масло, органски екстракт од јагода, органско масло од ореви од бор и органско масло од какао, ја тонираат и подобруваат еластичноста на кожата, притоа обезбедувајќи долготрајна влажност и хидратација.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од пената за тело на чиста и сува кожа со лесни масирачки движења.


СОСТОЈКИ (INCI): ISOPROPYL PALMITATE, CETYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, CARBOMER, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, COCOS NUCIFERA OIL, GARDENIA TAHITENSIS FLOWER EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, CI 1625.
(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре