BODY DESSERTS / ALMOND & HONEY КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД БАДЕМ И МЕД - 450 МЛ.

535 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЈОЈОБА • МАСЛО ОД БАДЕМ • ЕКСТРАКТ ОД ЦИМЕТ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уживајте во еластична и неверојатно мазна кожа со оваа кремаста и декадентно густа пена за тело од бадем и мед. Комбинирајќи масло од сладок бадем, органски цимет, масло од јојоба и органски мед, оваа пена за целото тело лесно се апсорбира без мрсни остатоци и помага да се одржи кожата хидрирана и тонирана.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од пената за тело на чиста и сува кожа со лесни масирачки движења.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOPROPYL PALMITATE, CETYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, CARBOMER, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT*, MEL*, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL BENZOATE, CARAMEL, CI 19140, CI 15985.
(* = состојка од органско земјоделство).

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре