BODY DESSERTS / SUMMER FRUIT ICE CREAM ПИЛИНГ-КРЕМА ЗА ТЕЛО - 450 МЛ.

650 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД ПРАСКА • МАСЛО ОД МАЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Почувстувајте ја убавината на летните сончеви зраци измешани со сочни овошја додека уживате во нашата прочистувачка пилинг-крема за тело. Го подобрува вашето расположение додека ја прави вашата кожа убава и нежна. Органскиот шеа путер и маслото од праска ја хидрираат вашата кожа, додека органскиот екстракт од јагоди и органското масло од малина имаат хранливо и матифицирачко дејство. Крем-пилингот длабински ги чисти порите и ја прави вашата кожа мазна и свиленкаста.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремот-пилингот на влажна кожа со нежни масирачки движења. Исплакнете со вода.


СОСТОЈКИ (INCI): SUCROSE, GLYCERIN, MIPA-LAURETH SULFATE, CETEARYL ALCOHOL, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, PRUNUS PERSICA KERNEL OIL, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, PASSIFLORA EDULIS SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CI 28440, CI 14720.
(* = состојка од органско земјоделство).

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре