POLAR WOLF / 2 ВО 1 ШАМПОН И РЕГЕНЕРАТОР ЗА МАЖИ - 250 МЛ.

Ново

355 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД КЕДАР • КУРИЛСКИ ЧАЈ • ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Добијте витаминско збогатување за вашата коса! Овој шампон-регенератор нежно ги чисти скалпот и косата овозможувајќи брзо продирање на витамини. И дава на косата сила, ја прави мазна и скротлива.
Сибирското масло од кедар е извор на омега - 3,6 масни киселини, витамини Е, Ф, Б и микроелементи. Помага во зајакнување на корените, ја хидрира и ја храни косата. Курилскиот чај ги чисти и омекнува скалпот и косата и ја прави поскротлива. Билките од Таига ја прават вашата коса посилна и свиленкаста.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажна коса, нежно масирајте па потоа исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ , DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT*, CORISPERMUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ , HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , USNEA BARBATA EXTRACTʷʰ , SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, DIPLAZIUM SIBIRICUM LEAF/STEM EXTRACT*,GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, POGOSTEMON CABIN LEAF OIL, PIPER NIGRUM SEED OIL, HEXYL CINNAMAL.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре