SIBERIAN HAWK / ПИЛИНГ ЗА СКАЛП ЗА МАЖИ - 150 МЛ.

Ново

355 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЖЕНШЕН • ЕКСТРАКТ ОД КИНЕСКА ШИСАНДРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој пилинг темелно го чисти скалпот и ја прочистува косата, помага во стимулација на растот додека ја зајакнува косата и корените. Уживајте во неверојатна масажа на скалпот!

Сибирскиот женшен и кинеската шисандра од Сакалин нежно ја чистат косата, истовремено активирајќи ја циркулацијата на крвта и подобрувајќи го функционирањето на активните фоликули на косата. Овошните киселини нежно ексфолираат и го освежуваат скалпот и косата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажен скалп, нежно масирајте и оставете го да делува 1-2 минути. Исплакнете со топла вода и проследете со шампон.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, LAURYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, GLYCOLIC ACID, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ , ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACTʷʰ , RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , ROSA DAVURICA LEAF EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACT*, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ , CITRIC ACID, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRUS AURANTIFOLIA PEEL OIL, PINUS SYLVESTRIS LEAF OIL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре