SNOW LEOPARD / СЕРУМ ЗА МАЖИ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСА - 100 МЛ.

Ново

355 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
КОФЕИН • НИАЦИНАМИД • ЕКСТРАКТ ОД ЖЕНШЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Oвој серум е базиран на комплекс против опаѓање, кој ја храни и обновува косата, спречувајќи опаѓање и стимулирајќи раст.
Чичокот и бобинките од смрека имаат голем зајакнувачки ефект, совршено тонираат и осигуруваат длабока пенетрација на витамини. Тауринот и Б витамините имаат антиоксидативно дејство и помагаат да се поттикне растот на косата. Комлексот за против опаѓање создаден од Natura Siberica базиран на кофеин, чичок, женшен, коприва, ѓумбир и жалфија има длабок ефект на фоликулите на косата и помага во спречување на нејзиното опаѓање.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од серумот на влажен скалп по шампонот и масирајте. Не е потребно плакнење. Користете го 1-2 пати во неделата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, NIACINAMIDE, GLYCERIN, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, PYRIDOXINE HCL, CAFFEINE, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACTʷʰ  , URTICA DIOICA EXTRACT*, ZINGIBER OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*,  PANTHENOL, JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT*, TAURINE, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACTʷʰ , DIPLAZIUM SIBIRICUM LEAF/STEM EXTRACT*, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ , MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, MENTHOL, GLYCERYL CAPRYLATE, CITRIC ACID, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, JUNIPERUS COMMUNIS WOOD OIL, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре