DETOX KAMCHATKA / PRE-SHAMPOO ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА СКАЛП - 75 МЛ.

Ново

220 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
БЕЛА ГЛИНА • ЈАГЛЕН ВО ПРАВ • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој гел за чистење на скалпот кој содржи бела глина и бамбусов јаглен, нежно го ексфолира скалпот, негувајќи го со активни микроелементи и нуди долготрајна свежина.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Пред користење на шампон, нанесете мала количина од гелот на вашиот скалп. Нежно масирајте па потоа исплакнете со топла вода.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, LACTIC ACID, XANTHAN GUM, KAOLIN, CHARCOAL POWDER, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ *, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ *, MATTEUCCIA STRUTHIOPTERIS EXTRACTʷʰ *, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, EMPETRUM NIGRUM FRUIT JUICE*, CELLULOSE GUM, MENTHOL, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)Поврзани производи

Најгоре