DETOX KAMCHATKA / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО МАТ ЕФЕКТ - 30 МЛ.

Ново

375 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • МАТИФИЦИРАЊЕ
БЕЛА ГЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој серум базиран на бела глина и екстракт од органска боровница, комбинира нежна нега и беспрекорен тен со минимизирање на вишокот сјај, оставајќи мат финиш и збогатувајќи ја кожата со значајни витамини.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Може да се користи самостојно или заедно со крема.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BENTONITE, SUCROSE POLYSTEARATE, CETYL PALMITATE, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT*, ELYMUS KAMCZADALORUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, LAMINARIA ANGUSTATA EXTRACTʷʰ *, EMPETRUM NIGRUM FRUIT JUICE*, PICRIS KAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, TILIA CORDATA FLOWER EXTRACTʷʰ *, GLYCERYL STEARATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре