DETOX KAMCHATKA / VOLCANIC САПУН ЗА ЛИЦЕ - 100 МЛ.

Ново

365 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • МАТИРАЊЕ
ВУЛКАНСКА ПЕПЕЛ • ХИДРОЛАТ ОД ДИВ ПЕЛИН • БЕЛА ГЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Благодарение на вулканската пепел и хидролатот од див пелин, овој сапун нежно ја чисти кожата, смирувајќи ја и давајќи и мат и свиленкаст ефект.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа се до појава на пена, избегнувајќи го околуочниот предел. Исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, STEARIC ACID, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, KAOLIN, CHARCOAL POWDER, ARTEMISIA ARCTICA FLOWER/LEAF/STEM WATERʷʰ ʰ*, PTERIDIUM AQUILINUM EXTRACTʷʰ *, CARDUUS DAHURICUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, PHELLODENDRON AMURENSE BARK EXTRACTʷʰ *, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT*, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре