DETOX KAMCHATKA / МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПОРИ - 100 МЛ.

Ново

365 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОЧИСТУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • БЕЛА ГЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД БУКОВ ЛИШАЈ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска збогатена со бела глина и екстракт од дива вулканска боровница, длабински ја прочистува кожата, помага да се минимизира изгледот на порите и ја смирува кожата, освежувајќи ја.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете еднаков слој на чиста и сува кожа, избегнувајќи ја очната ареа и оставете да дејствува 10–15 минути. Исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, USNEA BARBATA EXTRACTʷʰ *, PLANTAGO MAJOR LEAF EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, EMPETRUM NIGRUM FRUIT JUICE*, SAMBUCUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, MICA, CI 77891, CI 77491, CI 77510, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре