DETOX KAMCHATKA / BALANCING ТОНИК ЗА ЛИЦЕ - 170 МЛ.

Ново

375 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ВРБА • БЕЛА ГЛИНА • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Врз основа на уникатните природни компоненти кои се содржани во екстрактот од дива врба и белата глина, овој тоник помага при чистење на порите, ефективно ексфолира без да ја суши кожата и одржува природен баланс на вода.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на вата и исчистете го лицето и вратот.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, HEPTYL GLUCOSIDE, KAOLIN, SALICYLIC ACID, SALIX ALAXENSIS BARK EXTRACTʷʰ *, PINUS SIBIRICA NEEDLE WATERʷʰ ʰ*, PTERIDIUM AQUILINUM EXTRACTʷʰ *, RUBUS АRCTICUS FRUIT EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, HYSSOPUS OFFICINALIS EXTRACT*,  MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, POTASSIUM HYDROXIDE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре