DETOX SAKHALIN / ALIGNING PP КРЕМА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ • ЕКСТРАКТ ОД КАНДИЛКА • ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа РР крема базирана на екстракт од диви црвени алги од островот Сахалин и екстракт од дива кандилка, има ултра-лесна текстура која и дава на кожата совршен сјај и отстранува знаци на умор, оставајќи ја кожата мазна и еднаква.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа. Идеална за користење како база, пред пудра и шминка.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, CL 77891, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, AHNFELTIA PLICATA EXTRACTʷʰ *, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/ LEAF/ STEM EXTRACTʷʰ *, THYMUS SERPYLLUM EXTRACT*, SASA KURILENSIS LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, ABIES SACHALINENSIS NEEDLE EXTRACTʷʰ *, RIBES SACHALINENSE LEAF EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, HYSSOPUS OFFICINALIS EXTRACT*, MICA, TIN OXIDE, LAUROYL LYSINE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, PARFUM, CI 16255.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре