DETOX SAKHALIN / NO-NEED-TO-RINSE МАСКА ЗА ЛИЦЕ - 100 МЛ.

Ново

365 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОСВЕЖУВАЊЕ
ТЕРМАЛНА КУРИЛСКА ВОДА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ • ЕКСТРАКТ ОД ДИВО ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска за лице содржи термална курилска вода и екстракт од диви морски алги од островот Сахалин, збогатена со витамини, хидрира и и дава сјај на кожата, овозможувајќи долготрајна свежина.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на сува кожа, не се измива. Користете ја пред нанесување на крема или како замена за крема.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, HEPTYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, GALACTOARABINAN, AHNFELTIA PLICATA EXTRACTʷʰ *, VACCINIUM PRAESTANS FRUIT EXTRACTʷʰ *, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, JUNIPERUS COMMUNIS BRANCH/FRUIT/LEAF EXTRACTʷʰ *, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SILYBUM MARIANUM EXTRACT*, HYSSOPUS OFFICINALIS EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, MENTHYL LACTATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, CI 16035.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре