TAIGA SIBERICA / СУВ ЕКСФОЛИРАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 250 ГР.

Ново

430 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД РОДОДЕНДРОН • ПРАВ ОД ТРОСКОТ • ПРИРОДНА СОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Супер концентрат на растенија од Тајга комбиниран со рапанска сол кој ефективно ја ексфолира и обновува кожата.

Рапанската природна сол помага да се регенерира кожата и совршено ја ексфолира.

Маслото од смрека и маслото од ѓумбир стимулираат обнова на кожата и помагаат да се направи тенка и фит силуета.

Eкстрактот од органски рододендрон е моќен природен енергетик и антиоксидант кој обезбедува одлична обнова на кожата и ја зголемува нејзината еластичност.

Екстрактот од сибирска мајчина душичка збгатен со органски киселини, витамини Б и Ц, ја ослободува кожата од стрес и ја прави мека и хидрирана.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI):  SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, POLYGONUM AVICULARE POWDER, MARIS SAL, AQUA, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, THYMUS SERPILLUM EXTRACTʷʰ *, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT*, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACTWʷʰ *, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACTʷʰ *, PINUS SYLVESTRIS LEAF EXTRACTʷʰ *, JUNIPERUS COMMUNIS WOOD OIL, ZINGIBER OFFICINALE ROOT OIL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре