TAIGA SIBERICA / СУВ МОДЕЛИРАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 250 ГР.

Ново

430 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
ПРАВ ОД КОРА ОД СИБИРСКИ БОР • МАСЛО ОД ЖАЛФИЈА • ПРИРОДНА СОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Комбинацијата на растенија од Тајга, масла и природни ексфолирачки честички обезбедува ефект на микро масажа, активно обновување, тонирање и хранење на кожта.

Кората од сибирски бор нежно ја ексфолира кожата, давајќи и мекост и добро-одржуван изглед.

Рапанската природна сол помага да се регенерира кожата и совршено ја ексфолира.

Маслото од жалфија е извор на витамини А, Е и калиум кои ја хранат кожата и ја збогатуваат со витална енергија.

Органското масло од сибирски бор е природен извор на Омега 3-6-9 и витамин Е кои го подобруваат тонот на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI):  SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER, MARIS SAL, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, AQUA, EMPETRUM NIGRUM FRUIT JUICE*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, SCHISANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACTʷʰ *, RUBUS SACHALINENSIS LEAF EXTRACTʷʰ *, SILYBUM MARIANUM EXTRACT*, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS OIL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.   
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре