TAIGA SIBERICA / ПИЛИНГ-САПУН ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ НА ТЕЛО - 300 МЛ.

Ново

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ВУЛКАНСКА КАЛ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ • ЕКСТРАКТ ОД РОДОДЕНДРОН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Камчатскиот црн гејзер не само што длабински ја чисти кожата, туку и поттикнува процес на обнова и ја измазнува кожата. Ефективната комбинација од вулканска кал и растенија го изедначува тонот на кожата и ја збогатува кожата со микроелементи.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, GLYCERIN, XANTHAN GUM, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, VOLCANIC SOIL, SALIX ALAXENSIS BARK EXTRACTʷʰ *, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACTʷʰ *, JUNIPERUS COMMUNIS BRANCH/FRUIT/LEAF EXTRACTʷʰ *, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ *, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, CHARCOAL POWDER, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре