ROYAL CEDAR / ХРАНЛИВ БАЛСАМ ЗА ТЕЛО ОД КЕДРОВО МЛЕКО - 200 МЛ.

Ново

345 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД РОДОДЕНДРОН • КЕДРОВО МЛЕКО • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој балсам за тело, збогатен со екстракт од рододендрон и кедрово млеко, го елиминира сушењето и ја храни вашата кожа со значајни витамини и нутриенти. Неговата богата текструра ја негува кожата, оставајќи ја мека и свиленкаста, за долготрајна удобност.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, CETEARYL ALCOHOL, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACTʷʰ *, PINUS PUMILA NEEDLEEXTRACTʷʰ *, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, TOCOPHEROL, CETEARYL GLUCOSIDE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CI 77492.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре