NORTHERN BERRIES / ХИДРАТАНТЕН ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ - 200 МЛ.

Ново

345 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВИНКА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој лесен лосион за тело е богат со органски екстракти од сибирски бобинки. Екстракти од вулканска боровница, арктичка малина и брусница, промовираат долготрајна хидратација и ја остават вашата кожа со преубав сјај.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE, OCTYLDODECANOL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, NOVOSIEVERSIA GLACIALIS EXTRACTʷʰ *, SALIX ALAXENSIS BARK EXTRACTʷʰ *, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACТʷʰ *, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACTʷʰ *, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, LINUM
USITATISSIMUM SEED OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, KAOLIN, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, LINALOOL, CINNAMAL, CI 77007, SILICA.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре