TUNDRA PETALS / ХРАНЛИВА КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД РОЗА - 200 МЛ.

Ново

345 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД РОЗА • МАСЛО ОД АМАРАНТ • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема за тело е одличен извор на нутриенти добиени од екстракт од органска арктичка роза и органско масло од амарант. Оваа крема и дава на вашата кожа чувство на смиреност, заедно со долготрајна мекост.
Погодна за сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, NOVOSIEVERSIA GLACIALIS EXTRACTʷʰ *, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ *, ROSA CANINA FRUIT OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, CI 7791.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре