ARALIA MANDSHURICA / ДНЕВНА И НОЌНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОЖА - 50 МЛ.

700 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОЛАТ ОД МАНЏУРСКА АРАЛИЈА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема базирана на органски хидролат од Манџурска Аралија, длабински ја хидрира, храни и тонира сувата кожа, правејќи ја мека и свиленкаста.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Манџурската аралија е уникатна билка адаптоген, рачно набрана во дивината, содржи витамини Б и Ц и флавоноиди.

Органскиот хидролат од Манџурска аралија ја штити од надворешни влијанија и ја негува сувата кожа, подобрувајќи го тонот.

Органското масло од Сибирски бор е уникатен природен извор на полинезаситени киселини, Е и Ф витамини, ја негува и омекнува кожата.

Хиалуронската киселина длабоко ја навлажнува кожата, зголемувајќки ја цврстината и еластичноста.

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој што го успорува стареењето на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремата на чиста и сува кожа, наутро и навечер.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, CETYL PALMITATE, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, SUCROSE POLYSTEARATE, SACCHARIDE ISOMERATE, TOCOPHEROL, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM WATERʷʰ ʰ *, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OCINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTʷʰ *, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ *, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ *, PETASITES JAPONICUS LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, CINNAMAL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре