WILDA SIBERICA / URBAN-DETOX РЕГЕНЕРАТОР ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ И ОСВЕЖУВАЊЕ - 400 МЛ.

Ново

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕЊ
ЕКСТРАКТ ОД БЕЛА КОМУНИГА • ЕКСТРАКТ ОД МАРАЛСКИ КОРЕН • ВОДА ОД ЗЛАТЕН КОРЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

За миленичиња кои живеат во ГОЛЕМИ ГРАДОВИ, на чии крзна им е потребно ЦЕЛОСНО ЧИСТЕЊЕ и ОСВЕЖУВАЊЕ. Маралскиот корен е омилениот корен на срните. Исто така се нарекува и коренот на животот. Маралскиот корен е моќен извор на енергија за срните кој и прави побрзи и посилни, за полесно да избегаат од нивните непријатели во дивината. Коренот има моќни антиоксидантни и детоксифицирачки бенефити, чистејќи и освежувајќи ги кожата и крзното на срната.

Погоден за кучиња и мачки.

pH - балансиран.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, оставете го да делува 2-3 минути, па потоа исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RHAPONTICUM CARTHAMOIDES ROOT EXTRACTʷʰ * (MARAL ROOT EXTRACT), VACCINIUM PRAESTANS FRUIT WATERʰ * (REDBERRY HYDROLATE), RHODIOLA ROSEA ROOT WATER*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, GLYCERIN, PARFUM, CI 77492, LIMONENE, LINALOOL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре