WILDA SIBERICA / OIL-PLEX РЕГЕНЕРАТОР ЗА СУВО КРЗНО И ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТЕНКО ВЛАКНО - 400 МЛ.

Ново

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • СЈАЈНОСТ
МАСЛО ОД КЕДАР • ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН • ХИДРОЛАТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

За миленичиња со суво и кршливо крзно, на кои им недостасува сјај. Верверичките сакаат да јадат од јатките на сибирскиот кедар, или пак да ги закопуваат во вдлабнатини, или гнезда. Понекогаш тие забораваат на локацијата на нивната јатка, но ги искористуваат резервите на другите верверички, доколку случајно наидат на нив. Маслото од кедрови јатки ја хидрира кожата, ја обновува структурата на крзното и му дава сјај.

Погоден за кучиња и мачки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, оставете го да делува 2-3 минути, па потоа исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ * (CEDAR OIL), PHELLODENDRON AMURENSE BARK EXTRACTʷʰ * (AMUR VELVET EXTRACT), ROSA DAVURICA FLOWER WATER* (DAURIAN ROSE HYDROLATE), SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, GLYCERIN, PARFUM, CI 77492, LIMONENE, LINALOOL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре