WILDA SIBERICA / OIL-PLEX ШАМПОН ЗА СУВО КРЗНО И ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТЕНКО ВЛАКНО - 400 MЛ.

Ново

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • СЈАЈНОСТ
МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД РОЗА • ЕКСТРАКТ ОД ЖЕНШЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

За миленичиња со суво и кршливо крзно, на кое му недостасува сјај. Верверичките сакаат да јадат од јатките на сибирскиот кедар, или пак да ги закопуваат во вдлабнатини, или гнезда. Понекогаш тие забораваат на локацијата на нивната јатка, но ги искористуваат резервите на другите верверички, доколку случајно наидат на нив. Маслото од кедрови јатки ја хидрира кожата, ја обновува структурата на крзното и му дава сјај.

Погоден за кучиња и мачки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, масирајте една минута, па исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ * (CEDAR OIL), ROSA CANINA FRUIT OIL*,  GLYCERIN, POTASSIUM HYDROXIDE, PHELLODENDRON AMURENSE BARK EXTRACTʷʰ * (AMUR VELVET EXTRACT), PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, GLYCERYL OLEATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре