WILDA SIBERICA / ANTISTRESS СПРЕЈ ЗА РАСЧЕШЛУВАЊЕ И ПРОТИВ ПРЕКУМЕРНО ЧЕШАЊЕ - 250 МЛ.

Ново

485 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ОБНОВУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Смирувачки лек за миленичиња со кожа склона на чешање. Дивото мечкино грозје од Камчатка е омилениот деликатес на мечките. Тие сакаат да се кријат од инсекти во неговите грмушки и често истовремено јадат и од плодот. Мечкиното грозје е богато со витамини и урзолинска киселина кои ја обновуваат и смируваат кожата што мечките ја оштетиле за време на периодот на парење.

Погоден за кучиња и мачки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете доволно покривна количина од спрејот на крзното и кожата. Исчешлајте го крзното на миленикот. Не плакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, HEPTYL GLUCOSIDE, ARCTOSTAPHYLOS UVA URSI LEAF EXTRACTWH* (WILD BEARBERRY EXTRACT), SCHISANDRA CHINENSIS FRUIT WATER* (LIMONNIC NANAI HYDROLATE), GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTWH*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре