WILDA SIBERICA / ANTISTRESS РЕГЕНЕРАТОР ПРОТИВ ПРЕКУМЕРНО ЧЕШАЊЕ - 400 МЛ.

Ново

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ОБНОВУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Смирувачки лек за миленичиња со кожа склона на чешање. Дивото мечкино грозје од Камчатка е омилениот деликатес на мечките. Тие сакаат да се кријат од инсекти во неговите грмушки и често истовремено јадат и од плодот. Мечкиното грозје е богато со витамини и урзолинска киселина кои ја обновуваат и смируваат кожата што мечките ја оштетиле за време на периодот на парење.

Погоден за кучиња и мачки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, оставете го да делува 2-3 минути, па потоа исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, ARCTOSTAPHYLOS UVA URSI LEAF EXTRACTWH* (WILD BEARBERRY EXTRACT), CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SCHISANDRA CHINENSIS FRUIT WATER* (LIMONNIC NANAI HYDROLATE), FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTWH*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, GLYCERIN, PARFUM, CI 77492, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре