WILDA SIBERICA / ANTISTRESS ШАМПОН ПРОТИВ ПРЕКУМЕРНО ЧЕШАЊЕ - 400 МЛ.

Ново

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ОБНОВУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Смирувачки лек за миленичиња со кожа склона на чешање. Дивото мечкино грозје од Камчатка е омилениот деликатес на мечките. Тие сакаат да се кријат од инсекти во неговите грмушки и често јадат и од плодот. Мечкиното грозје е богато со витамини и урзолинска киселина кои ја обновуваат и смируваат кожата што мечките ја оштетиле за време на периодот на парење.

Погоден за кучиња и мачки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, масирајте една минута, па исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, ARCTOSTAPHYLOS UVA URSI LEAF EXTRACTʷʰ * (WILD BEARBERRY EXTRACT), RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, POTASSIUM OLEATE, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, GLYCERIN, POTASSIUM HYDROXIDE, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ *, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре