MINI / HYALURONIC ACID КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 10 МЛ.

735 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • ЕКСТРАКТ ОД БРОКУЛИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вашиот „Архитект на лицето“.

Крема? Повеќе личи на перфузија на емулзирана хиалуронска киселина! Со два клучни елементи: дејство на исполнување и ефект на затегнување, позитивно оценет од повеќе од 77% од тест корисниците**.


  - единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  - производи формулирани од доктори
  - погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  - произведени во Франција
  - вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА THE REPULP CREAM

Огледалото на моменти не простува, а науката е експлицитна…Уморното лице на крајот од денот, веројатно е предизвикано од загубата на хиалуронска киселина (НА), а не од стрес. Оваа киселина, која се наоѓа во сите слоеви на вашата кожа е одговорна за полните образи кај бебињата и во нешто помалку природен контекст, кај глумиците „зависни од инјектирање“.

Решението се чини едноставно: да се развие гел со висока содржина на хиалуронска киселина. Да, но голема количина на хиалуронска киселина создава толку леплива текстура што дури и силиконите не би можеле да го решат овој проблем. А за Novexpert силиконите секако се табу!

Потребни беа не помалку од 396 галенски тестови за конечно да се добие свиленкаста текстура со кадифено чувство, којашто работи на обратен принцип од препаратите за слабеење. Исполнета кожa и мазни контури после првото наснесување. И без лепливост!


Бројка - 24

Дополнително на придобивките на масивниот извор на НАДВОРЕШНА хиалуронска киселина, вашата кожа е исто така подобрена и од ВНАТРЕШНАТА стимулација на сопствената хиалуронска киселина (+24%)* од екстрактот од алги.


РЕЗУЛТАТИ:

ПОИСПОЛНЕТА КОЖА**

77% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поисполнета веднаш по првата употреба.

ПОУДОБНА КОЖА**

97% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поудобна веднаш по првата употреба.

ПОЗАТЕГНАТА КОЖА***

86% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позатегната по 28 дена употреба.
*Тест спроведен од независна лабораторија на екстракт од алги. Ин витро резултати.
**Потрошувачки тест – 36 потрошувачи. % на задоволство по првото користење - Утринско и/или вечерно нанесување.
*** Тест спроведен од независна лабораторија. % на задоволство. 36 потрошувачи. 28 дена утринско и/или вечерно нанесување.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со нежни кружни движења нанесете ја кремата на целото лице и врат. Оставете ја да се впие 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер.


ШТО ДРУГО?

Променете ја рутината според климата (патување) или годишните времиња. Зимата го намалува лачењето на себумот: препорачливи се похранливи креми. Летото го забрзува испарувањето на водата од кожата: препорачливи се похидратантни креми. Напролет и наесен, држете се до својтата вообичаена нега.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, GLYCERIN°, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*°, BUTYLENE GLYCOL°, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°, SUCROSE STEARATE°, TREHALOSE°, PERFUME (FRAGRANCE)°, SUCROSE DISTEARATE°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, GLYCERYL CAPRYLATE°, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT°, XANTHAN GUM°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, PYRUS MALUS (APPLE) SEED EXTRACT°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°, CITRIC ACID°, PHYTIC ACID°, BRASSICA OLERACEA ITALICA (BROCCOLI) EXTRACT°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°, SILYBUM MARIANUM EXTRACT°.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
24.5% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Листата на состојки употебена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре