NUDE BEAUTY / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО СПФ15 ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 50 МЛ.

Ново

1.195 МКД

Цена со 18% ДДВ.

МАТИФИЦИРАЊЕ • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ
МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД МАТОЧИНА • RICESILK®

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Формулата на оваа крема ги комбинира ефектите на активна крема и деликатна пудра. Богатиот коктел од состојки обезбедува мулти-насочна нега: подобрување на хидратацијата, заштита од УВ радијација, изедначување на бојата на кожата и покривање на мали несовршености на кожата. Производот има лесна конзистентност, едноставно се распространува и брзо се впива. Пигментите кои се користат се адаптираат на тенот на кожата, додека микронизираниот прав од ориз овозможува мат завршеток.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Масло од јојоба – нормализира, го подобрува еластицитетот на кожата
• Екстракт од маточина – тонира, освежува, регулира лачење на себум
• Овошја (коктел од овошни екстракти) – хидрира, омекнува, го спречува стареењето
• Rice Silk® (мелени зрна ориз) – апсорбира себум, ја матифицира кожата


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мали точки од кремата, потоа нежно и еднакво натапкајте ја на кожата. На деловите каде што имате потреба од дополнителна покривност, може да нанесете повеќе од еден слој од производот.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, TITANIUM DIOXIDE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, KAOLIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ETHYLHEXYL COCOATE, GLYCERIN, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, FRAGARIA ANANASSA FRUIT EXTRACT, ACTINIDIA CHINENSIS FRUIT EXTRACT, PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT, PRUNUS PERSICA FRUIT EXTRACT, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT, MELISSA OFFICINALIS EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, OLUS (VEGETABLE) OIL, ORYZA SATIVA HULL POWDER, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, PANTHENOL, ALLANTOIN, POLYGLYCERYL-2 CAPRATE, SUCROSE STEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, STEARIC ACID, ALUMINA, GLYCERYL CAPRYLATE, SQUALANE, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYMETHYLPENTYLCYCLOHEXENECARBOXALDEHYDE, LINALOOL, MICA, CI 77492, CI 77491, CI 77499, BHT.

Поврзани производи

Најгоре