POUR HOMME / 2.0 КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА МАЖИ - 50 МЛ.

1.195 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
МАСЛО ОД КОКОС • МАСЛО ОД АВОКАДО • БИСАБОЛОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хранлива крема за нега на секој тип на кожа која се справува со загуба на еластицитет и е склона на формирање на брчки. Содржи синергистички одбрани состојки, природни екстракти и масла кои овозможуваат комплексна нега и грижа на кожата на која тоа и е потребно. Формулата е збогатена со иновативен комплекс од билки, со двојно дејство. По нанесувањето, веднаш создава деликатен, затегнувачки слој кој ги подобрува флексибилноста и изгледот на кожата, ја спречува појавата на знаци на стареење на долга стаза и истовремено го поттикнува ефектот на подмладување. Оваа крема брзо се апсорбира, не и отежнува на кожата, ја остава мека и мазна.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

-    TENS’UP™ (Тара дрво и екстракт од цикорија) – зацврстува, измазнува брчки
-    Екстракт од баикалска капица – ја зајакнува структурата на кожата, ги стимулира регенерирачките процеси
-    Шеа путер – регенерира, храни, заштитува
-    Масло од авокадо – омекнува, го подобрува еластицитетот на кожата
-    Комплекс церамиди – ја обновува заштитната бариера на кожата, спречува трансепидермална загуба на вода
-    Екстракт од алое – смирува иритации, регенерира
-    Бисаболол – смирува, намалува црвенила


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремата на чиста и сува кожа – секојдневно. Користете наутро и навечер.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, ETHYLHEXYL COCOATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CICHORIUM INTYBUS (CHICORY) ROOT OLIGOSACCHARIDES, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SESAMUM INDICUM SEED OIL, BISABOLOL, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CARBOMER, CAESALPINIA SPINOSA GUM, PHYTIC ACID, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM.

Поврзани производи

Најгоре