BASIC CLEANER / BI-PHASE ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА - 125 МЛ.

725 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЗАШТИТА
ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ ОД ЈАПОНСКА ЦРЕША • МАСЛО ОД БАДЕМ • ПАНТЕНОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нежен отстранувач на шминка, особено погоден за отстранување на шминка од очи и уста. Ефективно отстранува козметика (дури и водоотпорна), додека истовремено, ја заштитува сензитивната кожа од иритации. Нејзината безмирисна формула е збогатена со природни активни состојки кои се грижат за кожата при отстранувањето на шминката.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

• Екстракт од цвет од јапонска цреша – омекнува, хидрира, смирува иритации
• Слатко бадемово масло – ја зајакнува кожата, заштитува од стареење
• Пантенол – смирува, намалува црвенила
• Алантоин – ја забрзува регенерацијата, омекнува


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Држете ја ватата, натопена со претходно протресениот отстранувач за шминка, на вашите очни капаци, или уста. Почекајте неколку секунди, потоа нежно отстранете го остатокот шминка.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOHEXADECANE, PROPYLENE GLYCOL, DECYL ISOSTEARATE, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, SODIUM CHLORIDE, PANTHENOL, ALLANTOIN, GLYCERIN, PRUNUS SERRULATA FLOWER EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, TOCOPHERYL ACETATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, CI 61565.

Поврзани производи

Најгоре