PURE BEAUTY / ХИДРАТАНТЕН ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ ЗА АКНИ И ФЛЕКИ - 50 МЛ.

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА • ВОДА ОД ЛИСТ ОД НАНЕ • ЕКСТРАКТ ОД БРЕЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera за природно чиста кожа:
Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органско нане и природна салицилна киселина е оптимално скроена за потребите на нечиста и комбинирана кожа. Лесната текстура брзо се апсорбира, смирува иритации на кожата и обезбедува хидратација. Дава видливо подобрен тен за многу кратко време, истовремено спречувајќи создавање на вишок себум.

Нашата формула за нега е специфично создадена за комбинирана и кожа склона на нафрлања:
-    Намалува создавање на сјај
-    Се бори со нечистотиите на кожата
-    Ја изедначува текстурата на кожата


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа и нежно масирајте.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL *, GLYCERYL STEARATE CITRATE, DODECANE, SILICA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE *, MENTHA PIPERITA ( PEPPERMINT) LEAF WATER *, MELISSA OFFICINALIS LEAF WATER *, SALICYLIC ACID, SALIX ALBA (WILLOW) BARK EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL *, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT *, XANTHAN GUM, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, LEVULINIC ACID , GLYCERYL UNDECYLENATE, PAPAIN, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LEVULINATE, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, HYDROGENATED LECITHIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER *, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, LIMONENE **, BENZYL SALICYLATE **, CITRONELLOL **, GERANIOL **, CITRAL **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре