MY AGE / МАСЛО-СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЗРЕЛА КОЖА - 30 МЛ.

Ново

1.715 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
МАСЛО ОД КАЈСИЈА • ЦЕРАМИДИ • ЕКСТРАКТ ОД ХИБИСКУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera, на скапоцена нега за лице за зрела кожа:
Искусете ја нашата внимателно балансирана, природна композиција со органски хибискус и ќерамиди од растително потекло. Непосредно и интензивно ја храни кожата, давајќи и забележителна отпорност и еластицитет. Со нејзината високо-квалитетна маслена формула и дава на кожата еластицитет, без лепливост.

Нашата иновативна формула за нега:
-    Намалува пигментирани дамки
-    Обезбедува отпорност и еластицитет
-    За особено интензивно искуство на нега

Нашето ветување:
-    Нашите рецепти содржат состојки од контролирано органско земјоделство, а ги отстрануваат течните микропластики и вештачките бои и презервативи. *
-    Природни композиции кои се внимателно координирани и хармонски компонирани ексклузивно од истражувањата на Lavera, со најдобрите активни состојки од природно потекло.
-    Природна козметика кој е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.
-    Амбалажата е направена од 100% рециклирани влакна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице пред дневна, или ноќна крема и масирајте нежно. За оптимален резултат, користете ги и останатите производи од MY AGE линијата за нега.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL *, ALCOHOL * DENAT., CANOLA OIL, GLYCERIN, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL *, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL *, CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE / STEARATE, ISOAMYL LAURATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL *, RHUS VERNICIFLUA PEEL WAX, HIBISCUS SABDARIFFA FLOWER EXTRACT *, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT *, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT *, MORUS ALBA BARK EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS SEED EXTRACT, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, SUCROSE COCOATE, XANTHAN GUM, SUCROSE LAURATE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, CERAMIDE NP, HYDROGENATED LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, PHENETHYL ALCOHOL, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, CITRONELLOL **, LIMONENE **, BENZYL SALICYLATE **, GERANIOL **, CITRAL **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре