MY AGE / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И ЗА КОНТУРА НА УСНИ - 15 МЛ.

Ново

1.605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
МАСЛО ОД КОКОС • ЦЕРАМИДИ • ЕКСТРАКТ ОД ХИБИСКУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera, на скапоцена нега за лице за зрела кожа:
Искусете ја нашата внимателно балансирана, природна композиција со органски хибискус и церамиди од растително потекло. Намалува мимички брчки околу очите и им дава поголем еластицитет на контурите на усните.

Нашата иновативна формула за нега:
-    Намалува линии и брчки околу очите
-    Нежна на сензитивната околуочна регија
-    Ги зацврстува контурите на очите и усните

Нашето ветување:
-    Нашите рецепти содржат состојки од контролирано органско земјоделство, а ги отстрануваат течните микропластики и вештачките бои и презервативи. *
-    Природни композиции кои се внимателно координирани и хармонски компонирани ексклузивно од истражувањата на Lavera, со најдобрите активни состојки од природно потекло.
-    Природна козметика кој е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.
-    Амбалажата е направена од 100% рециклирани влакна.
-    Ние сме климатски-неутрална компанија**


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро и навечер околу очите и усните и нежно натапкајте. За оптимален резултат, користете ги и останатите производи од MY AGE линијата за нега.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), CANOLA OIL, ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER *, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, SHEA BUTTER ETHYL ESTERS, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL *, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, HIBISCUS SABDARIFFA FLOWER EXTRACT *, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT *, MORUS ALBA BARK EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS SEED EXTRACT, GLYCERYL UNDECYLENATE, LEVULINIC ACID, DEHYDROXANTHAN GUM, SODIUM LEVULINATE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, CERAMIDE NP, HYDROGENATED LECITHIN, PHENETHYL ALCOHOL, CITRIC ACID, FRAGRANCE (PARFUM) **, LIMONENE **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре