HYDRO SENSATION / ХИДРАТАНТЕН КРЕМ-ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

Ново

1.305 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera за природна и лесна нега за хидратација:
Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органски алги и природна хиалуронска киселина, забележително ја зајакнува кожата и и обезбедува интензивна хидратација. Искусете нова димензија на забележителна свежина – хидратантна нега од природата, полесна од било кога до сега.

Нашето ветување:
-    Нашите рецепти содржат состојки од контролирано органско земјоделство, а ги отстрануваат течните микропластики и вештачките бои и презервативи. *
-    Природни композиции кои се внимателно координирани и хармонски компонирани ексклузивно од истражувањата на Lavera, со најдобрите активни состојки од природно потекло.
-    Природна козметика кој е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.
-    Оваа тегла содржи 73% рециклирани материјали, додека амбалажата е направена од 100% рециклирани влакна.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесета на чиста кожа и нежно масирајте. За оптимален резултат користете ги и останатите производи од нашата Hydro Sensation линија за нега.СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, C15-19 ALKANE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) OIL, MYRISTYL ALCOHOL, ISOAMYL LAURATE, DICAPRYLYL ETHER, DODECANE, CETEARYL GLUCOSIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE *, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT *, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT EXTRACT *, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, FUCUS SERRATUS EXTRACT *, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL *, SODIUM HYALURONATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER *, GLYCERYL UNDECYLENATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, XANTHAN GUM, XYLITYLGLUCOSIDE, GELLAN GUM, ANHYDROXYLITOL, XYLITOL, MALTODEXTRIN, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, BIOSACCHARIDE GUM-1, HYDROGENATED LECITHIN, BRASSICA PARESTRIS (RAPESEED) STEROLSUM, FRAGRANCE , LINALOOL **, LIMONENE **, BENZYL SALICYLATE **, GERANIOL **, CITRAL **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре