PURE BEAUTY / 3IN1 ЧИСТАЧ, ПИЛИНГ И МАСКА ЗА ЛИЦЕ - 125 МЛ.

Ново

530 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ • ЕКСТРАКТ ОД ГРОЗЈЕ • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera за природно чиста кожа.
Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органско нане и природна салицилна киселина за ефективно тројно дејство:

Чистење - чисти длабоко во порите и се бори со нечистотиите на кожата
Пилинг - отстранува мртва кожа и го подобрува тенот
Маска - го намалува сјајот на кожатаКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Чистење: Нанесете на мокра кожа секое утро и навечер и отстранете со голем млаз млака вода.
Пилинг: Нанесувајте секојдневно на лицето, масирајте со кружни движења и отстранете со голем млаз млака вода.
Маска: Нанесете неколку пати неделно како маска. Оставете да делува 3-5 минути и отстранете со голем млаз млака вода. Избегнувајте го пределот на очите и устата.СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), HYDRATED SILICA, GLYCERIN, ALCOHOL * DENAT., COCO-GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF EXTRACT *, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT *, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT *, HYDROGENATED JOJOBA OIL, SALICYLIC ACID, SODIUM PCA, GLYCERYL UNDECYLENATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ZINC PCA, LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, POTASSIUM DI-CETYL PHOSPHATE, SODIUM HYDROXIDE, MENTHOL, CETYL ALCOHOL, CHROMIUM HYDROXIDE GREEN (CI 77289) , DIPOTASSIUM HYDROGEN PHOSPHATE, CITRIC ACID, LACTIC ACID, TARTARIC ACID, SODIUM HYALURONATE, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, LIMONENE **, BENZYL SALICYLATE **.

**состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла


Поврзани производи

Најгоре