PURE OIL / МАСЛО ОД КАЈСИЈА - 30 МЛ.

535 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ ПРВИ БРЧКИ
100% ПРИРОДНО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Биокозметички ефект: Композицијата на овој серум и обезбедува на кожата добра хидратација, ги зголемува нивоата на затегнатост и еластицитет, поттикнува забрзување на регенеративните процеси во клетките, кои спречуваат предвремено стареење на кожата. Маслото од кајсија е способно да го регулира создавањето на липидниот слој, со тоа спречувајќи го ширењето на порите и развивањето на болни акни.

Активните компоненти на маслото имаат anti-aging својства; неговата употреба измазнува мимички брчки, тонира и го подобрува еластицитетот на кожата, значително подобрувајќи го тенот.


Индикации (наменето за): Кожа со недостаток на витамини како и хидрирачки и хранливи компоненти.
Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.
Пропратни ефекти: Не се идентификувани.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на посакуваниот дел од кожата со масирачки движења. Не плакнете со вода. Се препорачува употреба навечер, особено пред спиење.
Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL *, TOCOPHEROL.

Поврзани производи

Најгоре