CALENDULA / МЛЕКО ЗА ТЕЛО СО SPF20 - 150 МЛ.

695 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЦИНК • ХИДРОЛАТ ОД НЕВЕН • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Идеално како дневна заштита од штетните ефекти на УВА и УВБ зрачењето. Цинк оксидот обезбедува висок степен на заштита: работи како огледало, безбедниот минерален филтер ја рефлектира активната сончева светлина. Лесната текстура го прави млекото лесно и брзо за нанесување.

•    Благодарение на активната хранлива основа, спречува фото-стареење
•    Природните масла, кои поседуваат природен факор за заштита од сонце, придонесуваат за лесен, еднаков тен.
•    Екстрактот од краставица спречува пигментација.
•    Комплексот на вредни масла од шеа и јојоба има фотозаштитни, антиоксидантни и регенерирачки својства.
•    Витаминот Е го стимулира клеточното дишење, го олеснува воспалението.
•    Екстрактите од коприва и камилица имаат дополнителна биолошка и витаминизирачка активност, ефикасно се справуваат со иритација, омекнуваат и хидрираат. Кожата станува еластична, мека и матирана.

Камилица – цветовите од камилица имаат антиинфламаторно, антисептично, дезинфицирачко дејство. Смирува и омкенува чувствителна и иритирана кожа. Отпушува пори.

Масло од јојоба – долготрајно ја храни, омекнува и хидрира кожата. Отстранува перутење, ги подобрува зтегнатоста и еластицитетот на кожата. Одлично е за зрела и кожа во стареење.

Невен – цветовите од невен имаат анти-воспалително, заздравувачко и бактерицидно дејство. Ја подобруваат работата на регенеративните процеси на кожата, ги зајакнуваат капиларите на кожата и спречуваат стареење на клетките.

Шипинка – плодот на шипинката има регенерирачки и витаминизирачки ефект. Со нејзните биохемиски својства, екстрактот од шипинка е блиску до својствата на кожата, па е способен да пенетрира длабински во структуралните слоеви. Активно пренесува и ослободува заздравувачки супстанци, храни и ја омекнува кожата, додека респирацијата на кожните клетки не е нарушена и порите и жлездите не се запушени.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете го шишето. Нанесете мала количина на изложените делови на телото и распространете еднакво до комплетно апсорбирање. Избегнувајте контакт со очи. Погодна за возрасни и деца од 0 години.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CALENDULA OFFICINALIS FLORAL WATER, ZINC OXIDE, ROSA CANINA FRUIT OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SESAMUM INDICUM SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PENTYLENE GLYCOL, СETYL ALCOHOL, BENZYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, CUCUMIS SATIVUS L. EXTRACT, BENZOIC ACID, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, URTICA DIOICA L. EXTRACT.

Поврзани производи

Најгоре