NEO CARE / PEACH PUDDING ТЕЧЕН ХАЈЛАЈТЕР ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПРИРОДНИ ПИГМЕНТИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Деликатниот мус од праска е разновиден, лесен хајлајтер кој ќе биде вашиот незаменлив асистент за креирање на ефект на свежа и сјајна кожа. Користете го како самостоен дел од вашата рутина за шминкање, или додадете го во вашиот омилен хидрататор. Само една капка ќе ја трансформира кожата во неколку секунди и ќе и даде природен сјај. Хиалуронската киселина ќе се погрижи за хидратацијата. Лесната текстура обезбедува еднакво и природно покривање, за помазна и посјајна кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нагласете ја вашата шминка, или додадете капка од мусот во вашиот омилен производ за хидратација.
Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, MICA (AND) TITANIUM DIOXIDE (AND) IRON OXIDE, XANTHAN GUM, PENTYLENE GLYCOL, BENZYL ALCOHOL, CARRAGEENAN ), AROMA (NATURAL PERFUME), CITRIC ACID (CITRIC ACID), CI 77891 (PIGMENT), SODIUM BENZOATE (SODIUM BENZOATE), SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), CI 77491 (AND) CI 77499 (PIGMENT).

Поврзани производи

Најгоре