NEO CARE / CREME BRULEE ТЕЧЕН ХАЈЛАЈТЕР ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПРИРОДНИ ПИГМЕНТИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Деликатен, налик француски десерт, вреден и за познавачи со фин вкус и природна убавина.
Нежен хајлајтер со пријатна кремава текстура и нежен, треперлив ефект – незаменлив производ за убавина, за девојки кои сакаат да изгледаат како да се вратиле од одмор – во текот на целата година.
Кремав мус од карамел со долготраен мирис ќе ги нагласи и збогати цртите на лицето, јаболчниците и линијата под веѓите, давајќи свеж и одморен изглед.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нагласете ја вашата шминка, или додадете капка од мусот во вашиот омилен производ за хидратација.
Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, MICA (AND) TITANIUM DIOXIDE (AND) IRON OXIDE, XANTHAN GUM, PENTYLENE GLYCOL, BENZYL ALCOHOL, CARRAGEENAN ), CITRIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SODIUM BENZOATE, CI 77492 (PIGMENT), CI 77491 (AND) CI 77499 (PIGMENT)

Поврзани производи

Најгоре