NEO CARE / SUGAR BABY ПИЛИНГ ЗА УСНИ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ИЗМАЗНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ГРОЗЈЕ • МАСЛО ОД БАДЕМ • ПРИРОДЕН ШЕЌЕР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дали сте спремни за шеќерна врска?

Меки, слатки, сензуални и полни усни – за неколку минути сите овие епитети ќе бидат за вас!
Шеќерни кристали кои нежно ја ексфолираат сензитивната кожа на усните, отстранувајќи суви, кератинизирани честички. Восокот заштитува од дехидратација, а слатката, кремава мешавина од бадемов путер и ванила храни и измазнува. Маслото им дава свиленкаст ефект  на усните и станува совршена база за вашиот омилен кармин.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисти усни, масирајте со кружни движења и исплакнете со топла вода. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): VITIS VINIFERA SEED OIL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL (CASTOR OIL), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL (ALMOND OIL), SUGAR (SUGAR), HYDRATED SILICA, GLYCERYL STEARATE SE (VEGETABLE EMULSIFIER), VANILLIN ( NATURAL VANILLIN), TOCOPHEROL (VITAMIN E).

Поврзани производи

Најгоре